Klimat Chorwacji i położenie geograficzne

Klimat Chorwacji i położenie geograficzne 

     Ze względu na swoje położenie Chorwacja jest krajem środkowoeuropejskim i adriatyckim, położonym niemal w sercu Europy. Od północy graniczy ze Słowenią i Węgrami, od wschodu z Serbią, Bośnią i Hercegowiną, od południa i wschodu z Czarnogórą oraz, poprzez morską granicę, z Włochami. 

     Kraj o powierzchni lądowej 56.538 km2 i powierzchnią wód terytorialnych około 31.900 km2 jest ulubionym kierunkiem urlopowym wielu Europejczyków. 

     Do intensywnego rozwoju turystyki przyczyniają się również korzystne warunki klimatyczne, które w części lądowej są reprezentowane przez klimat umiarkowanie kontynentalny i częściowo górski w części górzystej, podczas gdy wzdłuż wybrzeża adriatyckiego panuje przyjemny klimat śródziemnomorski z obfitością dni słonecznych w ciągu roku i ciepłym morzem, które w miesiącach letnich osiąga temperaturę do 28°C. Średnia temperatura powietrza w głębi kraju w styczniu wynosi od 0 do 2°C, w sierpniu pomiędzy 24 i 28°C, podczas gdy na wybrzeżu temperatura stycznia wynosi pomiędzy 6 i 11°C, a sierpnia od 26 do 30°C.

Apartamenty Martina

**** Kwarner,Wyspa Krk
0-100 m do morza

Apartamenty Denise

*** Istria,Medulin
100-300 m do morza

Pogoda w Chorwacji

Vrijeme u Hrvatskoj
Prognoza i aktualna pogoda w chorwackich miastach
Wszystkie prawa zastrzeżone © E-Holidays Travel, 35252 Sibinj, Chorwacja 2011-2014  | O nas | Kontakt | Warunki korzystania| Home