10 najbardziej popularnych żwirowych plaż w Chorwacji

Plaża Punta Rata w miejscowości Brela w pobliżu Baškiej Vody

     plaża punta rata w brelaW Brelach, w odległości 2 kilometrów od miejscowości Baška Voda, znajduje się żwirowa plaża Punta Rata. Ze względu na dobrą politykę proekologiczną została nagrodzona Błękitną Flagą, a przez czasopismo Forbes zaliczona do 10 najbardziej popularnych plaż na świecie. Ratunku przed letnim słoncem możecie Państwo poszukać w czystym morzu lub w cieniu sosnowego lasu. Stanowi ona idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ na plaży znajdują się ratownicy. Punta Rata otoczona jest barami i restauracjami, a ze względu na możliwość wynajęcia sprzętu sportowego jest doskonałym miejscem dla wszystkich, którzy są spragnieni rozrywki.

Plaża Zlatni rat w Bolu na wyspie Brač

     plaża zlatni rat w boluPołożona w Bolu, na południowej stronie wyspy Brač, plaża Zlatni rat według brytyjskiego czasopisma Daily Telegraph uznana została za najpiękniejszą plażę w Europie. Na plaży możecie Państwo znaleźć liczne prysznice, bary i restauracje oraz zagrać w tenisa, siatkówkę lub «picigin». Spragnieni prawdziwej adrenaliny mogą spróbować swych sił w windsurfingu lub jeździe skuterem wodnym. Cień i schronienie od gorącego letniego słońca zapewni Państwu sosnowy las otaczający plażę. Ze względu na wszystkie wyżej wymienione cechy ta najpiękniejsza plaża w Europie jest doskonałym miejscem wypoczynku zarówno dla rodzin jak i młodzieży.

Plaża Baška na wyspie Krk

     plaża baška na wyspie krkW Bašce na wyspie Krk, w odległości 10 km od miejscowości Punta, znajduje się jedna z najpiękniejszych żwirowych plaż na Kwarnerze. Vela plaža o długości 1,8 km leży w położonej na uboczu zatoce. Została nagrodzona Błękitną Flagą i sklasyfikowano ją jako idealne miejsce dla rodzin z dziećmi i tych, którzy nie potrafią pływać. Na tej przepięknej żwirowej plaży możecie Państwo skorzystać ze zjeżdżalni wodnych, a co odważniejsi mogą wynająć skuter wodny lub rower wodny. Znajduje się tutaj również duża liczba barów i restauracji, gdzie możecie Państwo bawić się do póżnych godzin nocnych.

Plava plaža w miejscowości Vodice

     plava plaža w vodiceW Vodicach leży jedna z największych żwirowych plaż w Chorwacji. Plava plaža o długości 4 km rozciąga się od Vodic do miejscowości Tribunj. Ze względu na dobrą politykę proekologiczną została nagrodzona Błękitną Flagą. Wzdłuż całej żwirowej plaży rozciąga się sosnowy las. Poza opalaniem możecie Państwo rozkoszować się jedzeniem w jednym z barów lub restauracji, natomiast spragnieni adrenaliny mogą rozpocząć kurs nurkowania lub żeglowania. Ze względu na płyciznę jest idealnym miejscem dla turystów z każdej grupy wiekowej.

Plaża Kačjak w miejscowości Dramalj  (3 km od miasta Crikvenica)

     plaża kačjak w dramaljŻwirowa plaża Kačjak leży na Półwyspie Dramalj w odległości 3 km od Crikvenicy. Jest otoczona bogatą śródziemnomorską roślinnością z jednej i kryształowo czystym morzem z drugiej strony. Kajčak jest ulubionym miejscem miłośników sportów wodnych, a ze względu na płyciznę kryształowo czystego morza jest wymarzonym miejscem dla rodzin z dziećmi. Wzdłuż całej plaży znajdują się prysznice, bary i restauracje, a położone na uboczu, niedaleko od plaży, zatoczki przeznaczone są dla nudystów.

Plaża Lubenice na wyspie Cres

     plaża lubenice na wyspie cresPołożona na uboczu plaża Sv. Ivan w odległości 22 km od miasta Cres uznawana jest za jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie. Jest położona na uboczu zatoki i otoczona pionowymi urwiskami. Ze względu na utrudniony dostęp jest idealnym miejscem dla zakochanych par i wszystkich, którzy chcą uciec przed wielkomiejskim hałasem. Przepiękna roślinność, kryształowo czyste morze i przygoda w stylu Robinsona Kruzoe zrekompensują Państwu brak oferty turystycznej. Radzimy Państwu zabrać ze sobą jedzenie i napoje, gdyż wspinaczka do najbliższej tawerny trwa godzinę.

Plaża Beriknica, Metajna na wyspie Pag

     plaża beriknica metajna na wyspie pagW odległości 12 km od miejscowości Novalja na wyspie Pag znajduje się położona na uboczu żwirowa plaża Beriknica. Plaża Beriknica zapewne najbardziej będzie odpowiadać zakochanym parom i osobom starszym, którze mogą się tutaj rozkoszować pięknem dziewiczej śródziemnomorskiej roślinności i kryształowo czystym morzem. Beriknica jest też ulubionym miejscem spragnionych adrenaliny, ponieważ otaczające plażę skały oferują możliwość uprawiania sportów ekstremalnych i wspinaczki. Ze względu na to, że najbliższy bar i restauracja są w odległości około 2 km, radzimy Państwu zabrać ze sobą prowiant.

Plaża Kolovare w Zadarze

     plaża kolovare w zadarzeJedną z najbardziej znanych żwirowych plaż chorwackich jest Kolovare, położona w Zadarze. Niedawno została ona dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na plaży znajdują się lodzinarnie i kafejki, a w pobliżu jest parking strzeżony. Plaża wyposażona jest również w toalety i prysznice. Niedaleko plaży znajdują się korty tenisowe i boiska do siatkówki. Rodziny z dziećmi będą się tutaj czuły bezpiecznie, ponieważ plaża znajduje się pod czujnym okiem ratowników.

Publiczna plaża Crikvenica

     publiczna plaża crikvenicaW odległości 200 m od centrum Crikvenicy znajduje się publiczna plaża Crikvenica o długości 1,5 km. Ze względu na doskonałąłą politykę proekologiczną została nagrodzona Błękitną Flagą. Jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Plaża ta jest ulubionym miejscem spotkań młodych ludzi, gdyż znajduje się blisko centrum, a ponadto otaczają ją bary i restauracje. Nad plażą rozciąga się pasmo bogatej śródziemnomorskiej roślinności, która zapewnia cień podczas gorących dni. Mogą tutaj Państwo uprawiać sporty wodne lub wynająć leżak i parasol plażowych, aby wygodnie wypoczywać.

Plaża Veli žal w miejscowońci Mali Lošinj

     plaża veli žal w mail lošinjŻwirowa plaża Veli žal znajduje się w zatoce Sunčana uvala w miejscowości Mali Lošinj. Została ona nagrodzona Błękitną Flagą, a ze względu na swój łatwy dostęp do morza jest bardzo lubiana przez rodziny z dziećmi. Nad żwirową plażą, ocienioną sosonowym lasem,  znajduje się trasa spacerowa, zaś sama plaża Veli žal otoczona jest restauracjami, barami i prysznicami. Jeśli chodzi o zajęcia sportowe możecie tutaj Państwo zagrać w kręgle lub w  siatkówkę oraz uprawiać aerobik lub sporty wodne. Osoby, którym nie zależy na aktywnym wypoczynku, mogą natomiast wynająć leżak i poleniuchować w słońcu.