10 najpopularniejszych piaszczystych plaż w Chorwacji

Rajska plaža w miejsowości Lopar na wyspie Rab

     rajska plaža w Lopar W odległości 14 km od miejscowości Rab leży Rajska plaža o długości 1,5 km. Ze względu na charakterystyczne położenie i kryształowo czyste morze otrzymała Błękitną Flagę. Bardzo płytkie morze i doświadczeni ratownicy, którzy czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących się turystów w godzinach od 9 do 18, sprawiają, że jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi i tych, którzy nie potrafią pływać. Na tej przepięknej plaży można znaleźć prysznice, bary, restauracje, boiska sportowe, trasy rowerowe i bogatą ofertę sportów wodnych.

Plaża Crni molo w miejscowości Crikvenica

     plaża crni molo w crikvenicaJedna z najardziej znanych plaż Crikvenickiej Riwiery, znajdująca się w samej miejscowości Crikvenica. Plaża Crni molo oferuje szeroką gamę zajęć sportowych: od uprawiania aerobiku po siatkówkę plażową, minigolf, narciarstwo wodne... Ci, którzy chcą odpoczywać w cieniu, mogą wynająć parasole i leżaki plażowe, a po kąpieli w morzu mogą się odświeżyć pod jednym z pryszniców. Z uwagi na znajdujące się w pobliżu liczne restauracje, bary i hotele plaża ta jest jednym z ulubionych miejsc młodzieży oraz rodzin z dziećmi.

Plaża Bijeca w Medulinie

     plaża bijeca w medulinieNajsłyniejszą plażą w Medulinie jest piaszczysta plaża Bijeca, rozciągająca się wzdłuż wybrzeża na długości 1 km. Plaża otoczona jest licznymi drzewami, co sprawia, że chętnie wybierają ją starsi turyści, natomiast ze względu na łatwy dostęp do morza często odwiedzają ją rownież rodziny z dziećmi. Jedną z atrakcji tej plaży jest zjeżdzalnia wodna, ulubiona rozrywka zarówno dzieci, jak i młodzieży, przyjeżdżającej tutaj zagrać w «picigin». Plaża otoczona jest przepięknymi wysepkami, których widokiem można się rozkoszować sącząc drinka, w jednym z tutejszych barów lub restauracji.

Plaża Saharun na wyspie Dugi otok

     plaża saharun na wyspie dugi otokW pobliżu miejscowości Veli Rat, w północnej części wyspy Dugi otok, leży piaszczysta plaża Saharun. Otoczona sosnowym lasem z jednej i kryształowo czystym morzem z drugiej strony, plaża długości 800 m w ciągu dnia stanowi idealne miejsce dla zakochanych par, rodzin z dziećmi i starszych osób. W godzinach wieczornych Saharun zmienia swoje oblicze i staje się ulubionym miejscem spotkań młodych ludzi, którzy w licznych barach na plaży organizują imprezy, trwające najczęściej do białego rana.

Plaża Sabuša, Kukljica na wyspie Ugljan

     plaża sabuša wyspie ugljanNa wyspie Ugljan, w odległości 15 minut spaceru od miasta Kukuljica, leży przepiękna plaża Sabuša. Na pierwotnie piaszczystej plaży wybetonowano wybrzeże i jest ona teraz idealnym miejscem do opalania. Ze względu na wiele zacienionych miejsc i płytkie, kryształowo czyste morze Sabuša jest doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi. Jeśli zgłodniejecie Państwo po meczu siatkówki w wodzie, możecie zregenerować siły w bistrach z żywnością i napojami. Odważniejsi turyści w ciągu 10 minut mogą pieszo dotrzeć do plaży naturystycznej Mala Sabuša, gdzie ubrania są opcjonalne.

Zaton - piaszczysta plaża blisko Zadaru

     plaża zatonW odległości 13 km na zachód od Zadaru leży przepiękna plaża Zaton. Ze względu na kryształowo czyste morze i dobrą politykę proekologiczną otrzymała ona Błękitną Flagę. Piaszczysta plaża Zaton oferuje rozmaite zajęcia sportowe takie jak tenis, «picigin», siatkówka, minigolf i tenis stołowy. Plaża w Zatonie jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Otoczony wesołymi miasteczkami, zjeżdżalniami wodnymi i obiektami gastronomicznymi Zaton jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi.

Plaża Crvena luka w pobliżu miejscowości Biograd na Moru

     plaża crvena luka w BiogradW odległości zaledwie 3 km od Biogradu znajduje się plaża Crvena luka. Piaszczysta część plaży o długości 150 m znajduje się w najgłębszej części położonej na uboczu zatoki i jej północna część zarezerwowana jest dla nudystów. Aby dotrzeć do tej przepięknej, piaszczystej plaży, można iść pieszo z plaży Kumenat lub wynająć łódkę na plażach Soline i Dražice. Plaża Crvena luka jest idealnym wyborem dla zakochanych par i wszystkich spragnionych adrenaliny, którzy mogą się tutaj rozkoszować pięknem kryształowo czystego morza i bogatą ofertą sportową i rozrywkową.

Plaża Sabunike w pobliżu miejscowości Nin i Zaton koło Zadaru

     plaża Sabunike w ninPolożona w odległości 6 km od miejscowości Nin i Zadar plaża Sabunike jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi i turystów spragnionych dobrej zabawy oraz sportu. Piaszczyste plaże Sabunike ciągna się wzdłuż wybrzeża kilku kilometrów. Możecie tutaj Państwo rozkoszować się kryształowo czystym morzem, a także relaksującą terapią błotem leczniczym. Ze względu na swoje położenie w malowniczej zatoczce, do której dociera wietrzyk z Velebitu, Sabunike są idealym miejscem do żeglowania i windsurfingu. Na plażach znajdują się liczne sklepy, restauracje i lodziarnie, a miłośnicy przyrody mają niepowtarzalną okazję zwiedzić przy okazji parki narodowe.

Plaża Slanica na wyspie Murter

     plaża slanica na wyspie murterW odległości kilometra od centrum miejscowości Murter znajduje się piaszczysta plaża. Uznawana jest za jedną z najpięknieszych chorwackich plaż i dlatego jest chętnie odwiedzana przez turystów. Ze względu na płytkie i kryształowo czyste morze jest ulubionym miejscem spotkań graczy «piciginu». Chętnie odwiedza ją również młodzież i rodziny z dziećmi, ponieważ na wybetonowanej części nadbrzeża Slanice znajdują się liczne kafejki, bary i centrum rozrywki dla dzieci. Tuż obok znajduje się kemping, gdzie można wynająć łódki, skutery i rowery, niedaleko znajduje się ponadto plaża naturystyczna.

Plaża Vela Pržina, Lumbarda na wyspie Korčula

     plaża vela pržina lumbardaW odległości 6 km od miejscowości Korčula leży jedna z najpiękniejszych chorwackich plaż - Vela Pržina. Położona w zatoce i otoczona winnicami, jest bardzo popularna wśród młodzieży, która przyjeżdża tutaj, aby grać w siatkówkę i «picigin» lub spędzać czas w jednym ze znajdujących się tutaj barów czy restauracji. Na tej piaszczystej plaży możecie Państwo wynająć leżaki i parasole plażowe, aby schować się przed słońcem albo przyprowadzić ze sobą rodzinę i wypocząć na piasku i płytkich wodach kryształowo czystego morza.