5 najpopularniejszych plaż słynących ze świetnej zabawy

Zrće w miejscowości Novalja na wyspie Pag

    W zrće novalja miejscowości Novalja na wyspie Pag leży «chorwacka Ibiza», jak popularnie jest określana przepiękna żwirowa plaża Zrće. Poza otrzymaniem Błękitnej Flagi, jest znana z imprez, które trwają 24 godziny na dobę. Na plaży istnieje możliwość wynajęcia skuterów wodnych, leżaków i parasoli plażowych, korzystania ze zjeżdżalni wodnej oraz boiska do siatkówki. Koniecznie należy także odwiedzić kluby Kalypso, Papaya i Aquarius, gdzie można wxziąć udział w znanych już na całym świecie imprezach trwających całą dobę.

Publiczna plaża w mieście Poreč

     publiczna plaża w mieście poreč W odległości jednego kilometra od centrum Poreča znajduje się publiczna plaża. Ta żwirowa plaża z wybetonowanymi fragmentami została nagrodzona Błękitną Flagą. Oferuje ona liczne możliwości uprawiania sportów wodnych takich jak skutery wodne, narciarstwo wodne i żeglowanie. Największą popularność jednak zawdzięcza klubowi beach club Colonia Iulia Parentium, który każdego dnia po godzinie dwudziestej oferuje swoim gościom możliwość imprezowania do białego świtu w rytmie hitów puszczanych przez światowej sławy DJ-ów.

Plaża w miejscowości Hvar, wyspa Hvar

     plaża w miejscowości hvar Najpiękniejsza plaża w mieście Hvar, znajdująca się na kampingu Vir, została nagrodzona Błękitną Flagą. Odwiedzający Hvar koniecznie powinni udać się również na plażę Pakleni otoci. Po powrocie do Hvaru zaczyna się prawdziwa impreza, gdyż Hvar jest powszechnie znany ze swoich imprez na głównej ulicy i after beach party. Najpopularniejszym klubem jest położony w samym porcie Carpe Diem. To wszystko sprawia, że Hvar jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku młodych ludzi z całej Europy.

Plaża Bačvice w Splicie

     plaża bačvice w splicieNajbardziej znaną splitską plażą jest piaszczysto-kamienna plaża Bačvice, która ze względu na swoją dobrą politykę proekologiczną została nagrodzona Błękitną Flagą. Jest przede wszystkim bardzo popularna wśród młodych ludzi, którzy przyjeżdżają tutaj ze względu na czyste, płytkie morze, idealnie się nadające do grania w «picigina», jak również ze względu na klub Shakespeare, gdzie zabawa przy muzyce puszczanej przez znanych na całym świecie  DJ-ów trwa do wczesnych godzin porannych.

Plaża Pudarica w odległości 2 km odmiejscowości Brbat na wyspie Rab

     plaża pudarica w wyspie rabW odległości 10 km od miejscowości Rab i 2 km od miejscowości Barbat leży plaża Pudarica. Ta żwirowa plaża położona pośród bogatej śródziemnomorskiej roślinności jest w ciągu dnia idealnym miejscem dla rodzin z małymi dziećmi. W godzinach nocnych natomiast spragniona zabawy młodzież spotyka się na plaży Pudarica, aby udać się do najlepszego na wyspie Rab klubu plażowego Santos. Jest on jednym z najpopularniejszych miejsc rozrywki w Dalmacji ze względu na specjalną ofertę drinków i muzyki, jak również ze względu na  łatwy dostęp (autobusy z Rabu i do Rabu kursują co godzinę).