Apartamenty Istria

Apartamenty w Chorwacji - wyszukiwanie

Apartamenty w Istrii

Chorwacja apartamenty prowadzi Was przez zieloną oazę nietkniętej przyrody chorwackiej części Morza Śródziemnego

     Nad Adriatykiem u podnóża Alp znajduje się śródziemnomorski półwysep najbliższy Europie Środkowej. Jest to półwysep Istria. Ta zielona oaza chorwackiego Adriatyku jest światem sama dla siebie i oferuje bogactwo różnorodności, które gwarantuje niezapomniany wypoczynek w Chorwacji. Zieleń pól i lasów, płodne gaje oliwkowe i winnice, średniowieczne bajkowe miasta, rozczłonkowane wybrzeże Morza Adriatyckiego, krystalicznie czyste morze obfitujące w liczne gatunki ryb, łagodny klimat śródziemnomorski i przyjacielscy mieszkańcy Chorwacji – to wystarczające powody, zebyście w regionie Istrii szukali wypoczynku i zakwaterowania na wakacje w licznych hotelach, apartamentach prywatnych lub pokojach, willach i gospodarstwach wiejskich i rozpoczęli badanie niepowtarzalnej atmosfery, którą oferuje region Istria i Morze Śródziemne. Region Istria dzieli się na Niebieską Istrię i Zieloną Istrię.
     Przybrzeżna Istria Niebieska oferuje dużo miejsc noclegowych turystom, którzy pragną eksplorować Istrię począwszy od jej wybrzeża pełnego przepięknych plaż i miast, które oferują zabytki historyczne oraz gorące życie nocne. Archipelag Brijuni jest znaną atrakcją przyrodniczą, której nie można przeoczyć. Oczywiście trzeba odwiedzić także plaże Ladin Gaj i Kangera na Umagu, plaże Guštinja, Kuvi i Crveni otok w Rovinju, plażę Konversada w miejscowości Vrsar oraz plaże Histria i Valkane w okolicy miasta Pula. Miłośnicy plaż piaszczystych nie śmią pominąć piękna plaży Bijeca w Medulinie, która jest jedną z najpiękniejszych plaż piaszczystych Morza Adriatyckiego w regionie Istrii. Wszystkie sporty wodne, które można sobie wyobrazić, są dostępne na brzegach Niebieskiej Istrii. Zieleń sosen, która się stapia z błękitem czystego morza i pachnący powiew Morza Śródziemnego obudzą Wasz apetyt na specjały z Istrii i gastronomiczne rozkosze. Ryby, krewetki, małże lub znane szparagi z Istrii i słynne trufle oraz miejscowe wino malwazja zostawią niezatarty ślad na podniebieniu każdego turysty i wpiszą się w niezapomniane istarskie przeżycie.
     Zielona Istria, położona wewnątrz półwyspu Istria a jednak blisko morza, zaprasza do wypoczynku w relaksującej zieleni, otwiera wam Wam drzwi średniowiecznych miast i oferuje szeroki wahlarz zajęć i sportów. Bez względu na to, czy się zdecydujecie na zakwaterowanie w hotelach, apartamentach, pokojach czy też godpodarstwach agroturystycznych, które oferują Wam zdrowy wypoczynek, nie przepuście okazji, żeby odwiedzić miasta Motovun, Pazin, Buzet oraz Hum – najmniejsze miasteczko na świecie. Poczęstujcie się istryjską szynką pršut, olejem z oliwek, ślimakami makaronowymi i wreszcienietkniętą przyrodą, którą tu możecie znaleźć . Pozwólcie, żeby modrozielone piękno Istrii dało Wam niezapomniany wypoczynek dla ludzi w każdym wieku!

Apartamenty do wynajęcia w Istrii