Apartamenty Marčana-Barban

Apartamenty w Marčanie i Barbanie

Wybrzeże szkierowe od zatoki rzeki Raša do zatoki Budava w gminie Marčana – miejsce na wypoczynek i wakacje

     Okolica regionu Marčana (czyt. Marczana) była zamieszkiwana już w okresie prehistorycznym, kiedy ludzie mieszkali w jaskiniach, a pozostałości tej kultury można znaleźć jeszcze dzisiaj w jaskini blisko Marčany. Marčana zlokalizowana jest w miejscu, gdzie urwiste wybrzeże zanurza się w przepiękne i krystalicznie czyste Morze Adriatyckie. W zatoce Budava znajduje się rezerwat przyrody i duża liczba zabytków kultury. Chociaż większość mieszkańców gminy Marčana pracuje w pobliskiej Puli, co umożliwia niezakłócone cieszenie się z pobytu daleko od pośpiesznego miejskiego gwaru, Marčana słynie z Porta Budava, jednego z największych hodowców najwyżej jakości ryb adriatyckich. Pobyt w Marčanie to wyjątkowa okazja, by rozkoszować się jego dziedzictwem historycznym i bardziej nowoczesnymi formami spędzania wolnego czasu, jak nurkowanie i jazda na rowerze. Po intensywnym dniu możecie Państwo zrelaksować się w jednym z licznych apartamentów i apartamentów typu studio.

Barban jest małą, malowniczą, nadmorską miejscowością, położoną w zatoce rzeki Raša, w odległości tylko 18 km od Istryjskiego „Y“ – znanego szlaku komunikacyjnego

     Barban ma korzystne położenie geograficzne i dogodne połączenia z większymi miastami na wybrzeżu istryjskim, takimi jak Pula, Poreč, Rabac, Labin i centrum województwa istryjskiego Pazin. Znajdują się one w odległości zaledwie 30 km od Barbana. Ciekawostką jest fakt, że przez 334 lata miejscowość była w posiadaniu weneckiej rodziny Lordean, która zostawiła po sobie wiele zabytków kultury i dobrze zachowane budowle architektoniczne z okresu gotyku i baroku. Odwiedźcie to miasteczko o bogatej historii i wzbogaćcie Państwo swój wypoczynek i wakacje w Istrii grami rycerskimi oraz festynem win i fig.


Apartamenty do wynajęcia w Marčanie i Barbanie

Ogranicz wybór za pomocą dostępnych kategorii:
Brak wyników.