Apartamenty Sinj-Trilj-Klis

Apartamenty w Sinju, Trilju i Klisie

Sinj - miasto w województwie splitsko-dalmatyńskim, którego odważni rycerze tzw. „Alkarzy“ przepędzili Turków

     Ani mroźne zimy, ani niezwykle gorące lata nie umniejszają piękna tego miasta i serdeczności jego mieszkańców – sinjskich alkarzy, których sława sięga daleko poza granice Chorwacji. Największą sławę miasto zyskało właśnie dzięki wydarzeniu zwanym Sinjska alka. Jest to turniej rycerski organizowany co roku w pierwszą niedzielę sierpnia, w którym mogą uczestniczyć tylko pełnoletni mężczyźni pochodzący z Cetińskiej Krajiny. Turyści z całego świata przyjeżdżają śledzić te wyjątkowe zmagania i podziwiać sprawność alkarzy, którzy jadąc galopem starają się trafić w środek małego żelaznego pierścienia zawieszonego na wysokości 3,2 metra nad ziemią. Koniecznie musicie odwiedzić kościół Matki Boskiej z Sinja, Stare Miasto i Kamičak oraz rząd kasztanowców, służący obecnie jako bieżnia dla alkarzy. Warto wiedzieć, ze ilość zasadzonych tam drzew odpowiada liczbie bohaterów z Sinja, którzy zostali wysłani do walki w I wojnie światowej.

Trilj - jedno z najmłodszych miast Chorwacji, który swój status zawdzięcza alkarzom z Sinja

     Trilj w krótkim czasie stał się jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w regionie i jest wymarzonym miejscem dla wszystkich miłośników wypadów za miasto i przyrody. To spokojne miasteczko z bogatą ofertą gastronomiczną i przyjaznymi gospodarzami z pewnością stanie się obowiązkowym przystankiem za każdym razem kiedy będziecie Państwo odwiedzać tę okolicę.

Klis - twierdza i skała, łączące Split z Dalmatyńską Zagorą

     Klis pozwala rozkoszować się ciszą, spokojem i dziewiczą przyrodą, a jednocześnie umożliwia swobodne korzystania z uroków gwarnego miasta, gdyż jest oddalony ledwie 5 km od Splitu. Rozkoszujcie się Państwo naturalnym pięknem Klisu, a także jego kulturowym oraz historycznym dziedzictwem i pozwólcie właścicielom apartamentów, apartamentów typu studio i domów wypoczynkowych uczynić Wasz pobyt niepowtarzalnym i niezapomnianym.


Apartamenty do wynajęcia w Sinju, Trilju i Klisie

Ogranicz wybór za pomocą dostępnych kategorii:
Brak wyników.