Apartamenty Vukovar - Vinkovci

Apartamenty w Vukovarze i Vinkovcach

Zapraszamy do zapoznania się z niezwykła ofertą turystyczną Vukovaru, największego, dunajskiego portu rzecznego na terenie Chorwacji Kontynentalnej

     Leżący w pobliżu miasta Vinkovci i Osijeku, Vukovar stanowi kulturalne i gospodarcze centrum chorwackiej części Srijemu, historycznej krainy na granicy Chorwacji i Serbii. Powstał w czasach neolitu i na przestrzeni wieków stanowił istotny punkt warowny kraju. W centrum zainteresowania znalazł się za sprawą tzw. „bitwy o Vukovar“ w czasie wojny na Bałkanach; obecnie jednak przyciąga uwagę przede wszystkim wspaniałym dziedzictwem historyczno – kulturowym, na które składają się vuczedolska gołębica, zamek Eltz, w którym mieści się Muzeum miasta Vukovaru, Centrum Barokowe, dom rodzinny Leopolda Ružički oraz Spomen Dom, jako smutna pamiątka odwagi bohaterów wojny o niepodległość Chorwacji oraz zbiorowa mogiła Ovczara (Ovčara). Ci z Państwa, którzy lubią przyrodę i cenią sobie ruch na świeżym powietrzu będę zachwyceni ofertą sportowo – rekreacyjną miasta Vukovaru; proponujemy Państwu m. in.: spacer wzdłuż brzegu Dunaju czy też wędkowanie na Wyspie Orłów (Orlov otok) słynącej ze wspaniałej piaszczystej plaży. Rozkoszą dla podniebienia będzie bogata oferta gastronomiczna, na którą składają się tradycyjne slawońskie potrawy, w tym dania z ryb: z suma, karpia czy sandacza. Przenocować możecie Państwo w jednym z licznych apartamantów, domków weekendowych, pokoi do wynajęcia bądź domków gościnnych w gospodarstwach wiejskich, a serdeczność i gościnność gospodarzy z pewnością zrównoważy wrażenie smutku wywołane wspomnieniem wstrząsającej przeszłości miasta.

Vinkovci – małe miasto o wielkim sercu, zaledwie kilka kilometrów od Vukovaru i Osijeku

     „Przyjedź do Vinkovców“ ... nawet znana chorwacka piosenka zachęca do odwiedzenia miasta na rzece Bosut, które swoją sławę i status miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić zawdzięcza wspaniałemu festiwalowi folkloru „Vinkovačke Jeseni“. Do tego urokliwego miasteczka oddalonego jedynie 30 kilometrów od Vukowaru warto zawitać jednak nie tylko jesienią, o czym przekonuje bogata oferta turystyczna. Starożytni Rzymianie nazywali go Cibalia, a liczne zabytki z tamtego okresu można po dzień dzisiejszy można oglądać w Parku Archologicznym Sopot. Osoby lubiące aktywnie spędzać czas, będą zachwycone licznymi terenami rekreacyjnymi i możliwością zagrania w tenisa ze światowymi sławami tej dyscypliny sportu, które chętnie odwiedzają Vinkovce ze względu na nowe i świetnie urządzone korty tenisowe. Miłośnicy dobrej kuchni rownież znajdą coś dla siebie i z pewnością się nie rozczarują. Tym z Państwa, którzy chcieliby zakosztować nocnego życia polecamy wizytę w Dzielnicy Francuskiej, będącej popularnym miejscem spotkań młodzieży z miasta i okolicy. Przyjedźcie do Vinkovców i pozwólcie temu małemu miastu o wielkim sercu, aby skradło Wam wasze.


Apartamenty do wynajęcia w Vukovarze i Vinkovcach

Ogranicz wybór za pomocą dostępnych kategorii:
Brak wyników.