Chorwacja - wypoczynek letni

Chorwacja – wypoczynek letni – Kiedy odwiedzić Chorwację? 

     Istnieje dużo powodów do odwiedzenia Chorwacji – w ciągu całego roku – począwszy od niezapomnianych nocy noworocznych, poprzez emocjonujące dni karnawałowe, różne imprezy kulturalne i folklorystyczne, tydzień wielkanocny w obrębie przedsezonu turystycznego, aż do atrakcyjnego sezonu letniego, którego wyjątkowa intensywność wydarzeń przechodzi w uspokajającą jesień. Dlatego nie jest rzeczą dziwną, że status Chorwacji jako jednej z najbardziej pożądanych turystycznych destynacji jest coraz bardziej uzasadniony. Wynika on właśnie z symbiozy świetnie zachowanej przyrody, dziedzictwa kulturowego i historycznego, gastronomii, gościnnych mieszkańców i, przede wszystkim, przystępnych cen zakwaterowania w hotelach i apartamentach czy też kwaterach prywatnych

     Oferta zakwaterowania jest bardzo różnorodna – od wynajmowania pokoi i apartamentów na kwaterach prywatnych do luksusowych hoteli. W maju pokoje i apartamenty otwierają szeroko swoje podwoje, witając swoich gości. Jest to miesiąc, kiedy ceny zakwaterowania i pobytu nad morzem podczas długich, słonecznych dni przedsezonu są bardzo okazyjne. W czerwcu sezon turystyczny nabiera rozpędu, a Chorwacja zaczyna liczyć dużo więcej mieszkańców niż zwykle. Letni wypoczynek nad morzem w czerwcu, kiedy wynajem pokoi i apartamentów jest w pełnym rozkwicie, stwarza prawdziwie turystyczny nastrój. Czerwcowy „rozpęd“ ma swój punkt kulminacyjny w lipcu i sierpniu. Wtedy to odzew turystów jest rekordowy. Przyjeżdżają oni głównie z państw europejskich, ale stale rośnie także liczba odwiedzających spoza Europy. 

     Wakacje w Chorwacji dla każdego, kto ich zasmakował, stają się stylem życia i dobrym nawykiem. W miesiącach letniego szczytu pokoje w hotelach i kwaterach prywatnych są na wagę złota. Wrzesień zrekompensuje to właściwym sobie niepowtarzalnym nastrojem: o zmierzchu lata pojawi się prawdziwa okazja do przyjemnego wypoczynku przy wolniejszym tempie życia, ale także dużo niższych cenach hoteli i kwater prywatnych w Chorwacji, co może potrwać aż do końca października.

Wypoczynek aktywny

     Biorąc pod uwagę zróżnicowanie wieku i upodobań turystów, w ofercie znajdudują się różne możliwości aktywnego spędzenia czasu wolnego, jako „przerywnik“ pomiędzy wypoczynkiem na jednej z chorwackich plaż a oddaniem się pianie morskich fal. Najpopularniejsze w Chorwacji są: żeglarstwo, nurkowanie, wędkarstwo, jazda na rowerach, speleologia, turystyka górska oraz rafting.