Plaże nudystyczne w Chorwacji

TOP Plaże nudystyczne w Chorwacji

     plaża nudystyczna bunculukaPopularność plaż nudystycznych w Chorwacji wzrosła o 3 procent. Za najpiękniejszą plażę dla nudystów uchodzi plaża znajdująca się na kampingu w miejscowości turystycznej Koversada, położna około 2 km od centrum miejscowości Vrsar. Ta piaszczysta plaża została nagrodzona Błękitną Flagą i ma bogatą ofertę sportowo-rekreacyjną. W odległości 7 km od miasta Rovinj leży piaszczysto-żwirowa plaża dla nudystów i kemping Valalta, gdzie znajdują się restauracje, bary i zjeżdżalnie wodne. Na północy Istrii, w odległości 5 km od miasta Poreč, znajduje się miejscowość turystyczna Zelena Laguna, której plaże zostały nagrodzone Błękitną Flagą. Otoczona bujnymi koronami drzew Zelena Laguna w swojej ofercie posiada liczne restauracje i sklepy, jak również możliwość uczęszczania na zajęcia sportowo-rekreacyjne. W odległości zaledwie 9 km od miejscowości Umag znajduje się plaża Kangera, również nagrodzona Błękitną Flagą. Na tej otoczonej roślinnością śródziemnomorską plaży można zagrać w siatkówkę, tenisa ziemnego lub stołowego.
     W zatoce Kwarner na wyspie Krk w pobliżu miejscowości Baška można znaleźć otoczoną sosnowymi lasami żwirową plażę dla nudystów Bunculuka i znajdujący się na niej kamping o tej samej nazwie. Plaża Bunculuka jest idealnym miejscem dla młodych ludzi. Możecie tutaj Państwo znaleźć restaurację i sklep, a jej oferta zawiera możliwość grania w tenisa i uprawiania sportów wodnych.
     Z pozostałych plaż dla nudystów należy wyróżnić plażę Politin na wyspie Krk, Savinje w Tkon na wyspie Pašman, Nudist w miejscowości Vrbosko na wyspie Hvar, Punta Skala na Półwyspie Petrčane, plaże Ciganka i Sahara w Lopar na wyspie Rab, plaże Baldarin i Kovačine na wyspie Cres, Sunčana uvala na wyspie Lošinj, Sabusa w okolicy miejscowości Kukljice na wyspie Ugljan, Jerolim i Stipanska na wyspie Hvar, na wyspie Brač plaża Paklina w pobliżu Bol oraz Mutnik i Punta, a na wyspie Vis najbardziej znane są te w miejscowości Komiža i Rude w pobliżu miejscowości Rukavac, Badija i Prozid na wyspie Korčula, Nugal w Makarskiej i Ostupa w miejscowości Orebić na Półwyspie Pelješac.